Over de Vereniging

De Historische Vereniging Middelstum is opgericht op 27 oktober 2011. Op dit moment bestaat de vereniging uit meer dan 200 leden en 9 bestuursleden.Het logo stelt de begrenzing van de oude gemeente Middelstum voor, met Hippolytus als beschermheilige in het midden afgebeeld.

Video archief
Beeldbank
HVM op facebook

Knikkeren in spertijd

Dit boek is een terugblik op de lagere schooltijd van Meile Bakker, die grotendeels samenvalt met de Tweede Wereldoorlog.

Het boek speelt zich voornamelijk af in Noord-Groningen, veelal in Middelstum.

Het dorp Middelstum betaalt een zware tol: joden worden afgevoerd om nooit meer terug te keren, anderen worden vermoord omdat ze verzet hebben gepleegd of slachtoffer worden van wraakacties. Als de vrijheid gloort, wordt ook het gezin waarin de schrijver opgroeit door verdriet getroffen.

Dit boek met 192 bladzijden kost € 12,50 en is verkrijgbaar bij Drogisterij Marja aan de Grachtstraat in Middelstum en in de webwinkel van NoordProof producties in Bedum.