Over de Vereniging

De Historische Vereniging Middelstum is opgericht op 27 oktober 2011. Op dit moment bestaat de vereniging uit meer dan 200 leden en 8 bestuursleden.Het logo stelt de begrenzing van de oude gemeente Middelstum voor, met Hippolytus als beschermheilige in het midden afgebeeld.

Video archief
Beeldbank
HVM op facebook

Lezing Jeroen Onderwater (12 november 2015)

Donderdag 12 november 2015 
Theeschenkerij Ewsum 20.00 uur
Lezing door dhr. Jeroen Onderwater
Abel Tasman , Columbus van de lage landen ?
Tussen droom & daad

In de zomer van 1642 vertrokken in opdracht van de VOC, en onder leiding van de in het Groningse Lutjegast geboren en getogen Abel Tasman, vanuit Batavia (het huidige Djakarta) 110 mannen op twee kleine schepen om het grote, mythische Zuidland te zoeken. Het werelddeel Australië was één van de laatste stukken wereld dat nog niet in kaart was gebracht. Resultaat van de expeditie? De ontdekking van grote delen van Tasmanië en van Nieuw-Zeeland. Jeroen Onderwater (1963) is historicus en docent geschiedenis aan de OSG Winkler Prins in Veendam. In zijn vrije tijd was hij van 2003 tot 2013 betrokken bij het Abel Tasman Museum in Lutjegast, het enige Abel Tasman museum in Nederland (www.abeltasman.org).

 

Najaar 2015 2